Hraním této zábavné hry děti získávají (nikoliv učí se) vizuální opěrný matematický systém, na základě kterého dokáží bezchybně reflexně určit (nikoliv počítat) násobilku do 100, všechny mocniny a prvočísla.

Tato dovednost pak při začátku školní docházky zcela odstraňuje problémy s matematikou a tím zvyšuje studijní sebedůvěru a zásadně šetří čas rodičů. U dětí školního věku dosahuje stejných výsledků a v mírně dlouhodobějším horizontu dokáže žáky, kteří mají problémy s matematikou, zcela deblokovat.

U dospělých pak dosahuje stejných výsledků a navíc je pro dospělé extrémně vtipná, protože vizualizuje blokace, o kterých většinou vůbec neměli tušení. Dalším přínosem je, že zásadně podporuje paměť a orientaci v mentálním prostoru.

alternative

alternative

Matheso je jednoduchá desková hra, která se hraje podobným způsobem jako pexeso. Umožňuje hráčům naučit se všechny základní matematické operace zábavnou formou.

Tato hra se úspěšně používá u dětí i dospělých, aby jim pomohla odblokovat se a rozvíjet potenciál pro logické závěry a matematické myšlení.

A co je na tom nejlepší? Děti ani dospělí si v průběhu hry neuvědomují, že se vlastně učí matematiku na vysoké úrovni.